Proč se musí koberce čistit strojem


Když si mladí lidé zařizují byt, například krátce po svatbě, a dostanou některé bytové vybavení svatebním darem, poměrně často se mezi těmito předměty kromě chladničky, automatické pračky, rychlovarné konvice a žehličky objevuje i vysavač. Vysavače patří k nejprodávanějším elektrickým spotřebičům pro úklidové práce a také se s nimi v domácnostech běžně počítá, jestliže si lidé pořídí do obýváku, do pracovny, dětského pokoje či ložnice, koberec.

svinuté koberce

Zpočátku to takto také funguje, vysavač z koberce skutečně odsává nečistoty a vypadá to, že se jedná o skvělého pomocníka pro mnoho let, a životnost vysavačů také bývá velmi dlouhá, takže není nic neobvyklého, když mají lidé doma vysavač déle, než patnáct let, ale po určité době začnete vnímat, že by koberec potřeboval lepší údržbu, protože si vysavač neporadí se vším. Tentokrát pomineme různé skvrny od kávy, kečupu, vína či marmelády, což jsou spíše výjimečné havarijní situace, ale zaměříme se na to podstatné, a sice na odstraňování běžných nečistot, tedy mastného prachu.

obývací pokoj

Pokud po koberci chodíte naboso nebo v ponožkách, což je obvyklé, zašlapáváte mezi jeho vlákna kromě prachu i mastný pot. Ten se na chodidlech a na ponožkách udržuje v poměrně silné koncentraci, a jakmile se smísí s prachem, vytvoří mazlavou hmotu, která se mezi vlákna přilepí, a toto lepidlo je pro vysavač velký problém. Většina mastného potu v koberci zůstane a časem se o slovo začne hlásit nejen šedavý nevzhledný, škaredý povlak, ale také zápach, který připomíná nemyté zpocené nohy.

V tomto okamžiku přichází čas na důkladné čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/, které je zbaví povlaku i zápachu. V tomto směru mezi čisticími stroji vyniká čisticí stroj Rotovac, velmi dobře recenzovaný patentovaný systém rotujících kartáčů s podtlakovým vysáváním, který si poradí i s těmi nejhlouběji zašlapanými nečistotami.