Nové auto hned a bez spoření


Na silnicích sice jezdí dost nových aut, ale i přesto je věkový průměr aut v Česku skoro 20 let. Je to z finančních důvodů, protože i když člověk chodí do práce, stále vyšší výdaje a inflace způsobují, že na auto mnoha lidem už nezbývají peníze. Právě peníze jsou důvodem, proč spousta lidí raději stále opravuje stará auta, namísto aby si pořídili nové nebo zánovní auto. Pojďte to změnit a dovolte si koupit nové auto, i když na něj nemáte peníze v hotovosti ani na účtě. Vyřešit to můžete jednoduše pořízením auta na splátky. I v tomto případě je ale potřeba si vybrat takovou nabídku, která bude opravdu dobrá. Mnozí prodejci nabízí auta na splátky, kde jsou ale vysoké úroky. Na to je potřeba si dávat pozor, abyste nepřeplatili o hodně.

klíč k autu

Jsou ale i lidé, kterým banka úvěr neposkytne, protože nemají dobrou platební historii. Každá banka před poskytnutím financí žadatele prověřuje, zda neměl problémy se splácením dřívějších závazků. Díky registrům dlužníků se tak během chvilky dozví, zda nemáte nebo jste neměli exekuce nebo insolvenci. Pokud ano, splátky vám nikdo nedá. Vidíte někde reklamu ve znění “auto na splátky registry neřešíme”? Pak jde nejspíš o reklamu, která ma za cíl dostat z vás alespoň osobní údaje, protože registr bude řešit každý. Nikdo nechce dát svoje peníze někomu, kdo je nebude vracet. A právě proto registry fungují.

uzavření smlouvy

Splátky nebo leasing?
Někdo vyloženě touží po tom, aby měl nové auto v osobním vlastnictví. Roste ale počet lidí, kterým bohatě stačí, když mají auto na leasing. Je to v podstatě pronájem auta na předem určenou dobu. Po skončení leasingové smlouvy auto vrátíte a nejspíš vám leasingová společnost nabídne auto jiné, které můžete a nemusíte přijmout. Díky leasingu můžete mít každých pár let zcela nové auto, aniž byste ho musei platit celé a nebo platit ještě pojištění a servis – to je v ceně.