Nevítaní hosté


Každý má mnoho povinností. Zaměstnání, někdo se věnuje i svým projektům, rodina, děti, běžné povinnosti, to všechno jsou věci, které člověku ztěžují údržbu domácnosti. Někdy stačí trochu onemocnět, a úklid se musí odložit a nebo je nutné si zavolat úklidovou službu, která uklidí místo vás. I tak je možné, když člověk momentálně nemůže, svou domácnost udržovat. Každý se snaží jak může, ale jsou tu i domácnosti, kde se na úklid zase tolik nedbá. Typickým příkladem jsou vyloučení lokality, kde se setkáte se velkým množstvím odpadků úplně všude.

budova ghetto

Hmyz se vyskytuje především tam, kde je nepořádek. Existuje několik druhů hmyzu, který najdete jen tam, kde je špína. Mnoho druhů hmyzu se totiž živí tím, co najde – zbytky jídla a také i zbytky odumřelé kůže, jako jsou třeba roztoči. Roztoči se nachází i v uklizených domácnostech, ale například švábi nebo blechy jsou opravdu problém zejména u vyloučených lokalit. A není jich u nás zrovna málo. Jsou celé čtvrtě a dokonce už i vesnice, kde žije drtivá většina lidí, kteří nejsou celý svůj život vedeni k tomu, aby se o sebe i o své bydlení náležitě starali.

brouci švábi

Majitelé bytů. Které pronajali těmto lidem, nespíš opravdu zaplakali když viděli, co takoví nájemníci s byty dokážou udělat. Zdemolované interiéry, odpadky nejen uvnitř ale i venku, rozbité budovy, to je jen zlomek toho co všechno tam najdete. A právě proto se to tam jen hemží štěnicemi, které se potom dostávají úplně všude. Pokud bydlíte v blízkosti něčeho takového, nejspíš i vy jste už zaznamenali že máte doma dárek v podobě štěnic nebo švábů. A sami se těchto druhů hmyzu rozhodně nezbavíte.

Jedinou možností je deratizace švábů, kterou provádí specializované firmy pomocí speciálních postřiků. Je nutné vyklidit celou budovu a nechat firmu pracovat, a až po několika hodinách se můžete vrátit zpět.