Jak posílit testosteron přírodní cestou


Když se někteří lidé mezi sebou baví o přírodě, většinou se shodnou na tom, že je důležité, abychom ji chránili, a že cokoli přírodního je přirozené, a že to má lepší dopad i na naše zdraví, například potraviny v BIO kvalitě bez pesticidů a herbicidů, ale jakmile je píchne v boku a leze na ně chřipka, pospíchají k lékaři, aby jim předepsal syntetické léky z lékárny. Tento paradox se týká poměrně velkého počtu lidí a souvisí s tím, že ještě nemají plnou důvěru v přírodní léky, a hlavně v sebe sama.

vystresovaný mladík

Ono je docela obtížné někoho přesvědčit, aby šel svou vlastní cestou a zajímal se o léčebné přípravky na přírodní bázi, které jsou vůči lidskému organismu šetrnější a vykazují minimální vedlejší účinky. Jednou z nejlepších metod, jak to provést, je osobní příklad – donést dotyčnému lék přímo až pod nos a vzít si jej spolu s ním.

syntetické léky

Kupříkladu ohledně testosteronu. Jestliže váš kamarád nebo někdo z rodiny má s testosteronem problém a v důsledku toho ztrácí svalovou hmotu, přibírá na váze a neudrží delší dobu pevnou erekci, můžete mu předvést i sami na sobě, jak účinné jsou adaptogenní bylinky, jako je bulharský Tribulus. Říká se jim adaptogeny proto, že adaptují organismus na stres, a ten také bývá nejčastější příčinou poklesu tvorby tohoto hormonu. Namísto testosteronu se do krve vyplavuje mnoho hormonů stresových (kortizolu a adrenalinu) v důsledku přepracování a psychické zátěže, špatných mezilidských vztahů a přemíry povinností pak dochází k adrenální únavě, k vyčerpání nadledvinek a k urychlení procesu stárnutí a degradace organismu, namísto jeho přirozené regenerace.

Adaptogenní bylinky svým způsobem prodlužují život, ovšem chce to také proti stresu bojovat a odstraňovat jeho vlivy na životní styl, respektive životní styl změnit tak, aby na nás stres nemohl působit v takové míře.