Chcete vypadat mladší?


Na tom chtít vypadat mladší není nic špatného. Jediný problém je v tom, že většina žen neví jak toho dosáhnout. Jediné co dělají je to, že používají spoustu kosmetiky, která je ale často pro jejich typ pleti nevhodná. Kosmetika je jednou z věcí, která vám může pomoct, ale o tom až později. Nejprve si řekneme co je důležitější než péče vnější.

zralá žena

Pečovat o sebe zevnitř je daleko důležitější než jen používat kosmetiku. Naše životospráva, všechno co jíme a pijeme má na pleť a pokožku největší vliv. Jednou z nejdůležitějších věcí je dostatek vody, protože opravdu dobrá hydratace je klíč k úspěchu. Pokud chcete vypadat dobře, je potřeba pít vodu víc než cokoliv jiného. Na vodu se váže kolagen, který by měl každý začít užívat už před třicátým rokem. A proč?

Kolagen

  • Vypíná pokožku, čímž snižuje vznik vrásek
  • Zpevňuje pokožku, díky čemuž opět vzniká méně vrásek
  • Zpevňuje vlasy a nehty
  • Je obsažený v kloubech, takže díky němu můžete bezbolestně chodit

Ideální je užívat čistý kolagen na pleť bez jakýchkoliv barviv a sladidel. I kvalitní kolagen může obsahovat další tělu prospěšné látky, jako je například vitamín C. Kolagen by měl užívat každý už před třicátým rokem, protože právě v tomto období začíná jeho hladina nenávratně klesat. Lidské tělo je úžasné a kolagen je jedna z látek, kterou v sobě má od přírody, ale jak tělo stárne, už si ho neumí tvořit samo. Proto je nutné mu pomoct, protože díky dostatku kolagenu se vám nebudou tolik dělat vrásky.

kolagen prášek

Kromě kolagenu je potřeba používat kvalitní kosmetiku, která ale nemá tak obrovský vliv na vzhled jako kolagen. Nicméně například SPF je potřeba používat každý den, protože díky SPF bude vaše pokožka chráněná před škodlivým slunečním zářením, které způsobuje vrásky také – a těch už se nezbavíte jinak než plastickými operacemi, které jsou drahé a musí se absolvovat pravidelně.